Ana Sayfa Nedir Adsense Nedir ? Nasıl Para Kazandırır ?

Adsense Nedir ? Nasıl Para Kazandırır ?

22
0

Hızla ilerleyen teknoloji ile internetten para kazanma yolları çeşitlenerek çoğalmaya devam ediyor. İlk başlarda insanlara bilgi verme amacıyla ve hobi amacı ile kurulan web siteleri günümüzde milyonlarca insana reklam sunan dijital reklam servislerinden biri haline geldi.Genellikle gösterim başına ödeme ve tıklama başına ödeme yapan reklam verenler için yüksek sayıda ziyaretçiye sahip olan website sahipleri bu reklamlar sayesinde ciddi gelirler elde ediyor.

Dünyada ve Türkiye’de  dijital reklam alanında lider reklam servislerinden Google Adsense ise Websitelerinde , Youtube Videolarında ve Google Play oyunlarında sunduğu çeşitli reklamlar ile hem reklamverenler için hemde reklam yayıncıları için önemli partnerlerden biri.Sektörün büyük bir kısmını elde tutan Adsenseyi size tanıtımını yaparak Adsense ile para kazanma rehberini sizlere sunacağız. Google Adsense Nedir , Adsense ile nasıl para kazanılır ve örnek kazanç tabloları ile bu makalemizde sizlere adsenseyi anlatacağız.

Google Adsense Nedir ?

Adsense reklam yayıncılarının sunduğu reklamları aldığı dijital reklam ajansıdır.Websitelerinde , android oyunlarında ve youtube videolarında reklamlar yayınlamak isteyen webmasterlar Google Adsense bünyesindeki reklamları sitelerinde yayınlayarak gelir elde etmektedir.

Google Adsense reklamları nereden alıyor diye soracak olursanız size adsensenin çalışma mantığını şöyle açıklayabiliriz.Google Adsense reklamlarını reklam verenlerden Google Adwors sistemi ile almaktadır.

Google Adsense Nasıl Para Kazandırır ?

Burada süreç şöyle ilerliyor.

Ürünün reklamını yapmak isteyen reklamveren Google Adwors sistemine girerek ürünü hakkında bilgileri sisteme girerek bu ürünümün reklamını yap der Adworse.Tabiki bu reklam yayınını yapmak için Adwors reklam verenden bir miktar reklam ücreti alır. Ücretlendirme sektöre ve reklamveren rekabetine göre değişmektedir biz bu örneği size daha iyi anlatabilmek için bu ücret değerini 1 TL olarak belirleyelim.

Google Adwors 1 TL yi reklamverenden aldıktan sonra yine iş ortağı olup reklam yayıncılarını barındırdığı Google Adsense ile bu reklamı paylaşarak reklam verenlerin sitelerinde , android oyunlarında ve youtube videolarında yayınlatır. Burada ise ücret kesintileri olur.

Google Adwors elindeki 1 TL’den %10luk bir kesintiyi kendine alır ve kalan 90 kuruşu Google Adsense’ye verir.Adsense ise yine kendine %10 civarı bir kesinti alır ve kalan 80 kuruşu adsenseden reklam alıp kendi sitelerinde reklamı yayınlayanlara verir.Ve böylece hem Adwors hemde Adsense reklamvere ve reklam yayıncı süreçlerini tamamlamış olur.

Google Adsense ile para kazanmak isteyenler Google Adsense başvuru sayfasına aşağıdaki adresten girerek sisteme başvuru yaparak ilk adımı atabilirler.Ancak unutulmamalı ki reklam yayıncısı olabilmek için topluluğa hitap eden bir websitesi , oyun veya youtube kanalına sahip olmalısınız.

Google Adsense Sayfası  : https://www.google.com/intl/tr_tr/adsense/start/#/?modal_active=none

Google Adsense Başvurusu Nasıl Yapılır ? başlığına tıklayarak nasıl kayıt olabileceğiniz hakkında bilgi ve çeşitli ipuçları alabilirsiniz

Adsense başvurusunu yaptıktan birsüre onay sürecinden geçecek ve uygun olmanız durumunda adsense size reklam kodları verecektir. Bu reklam kodlarını sitenizde reklam çıkmasını istediğiniz reklam alanlarında yayınlayarak reklamlar çıkartabilirsiniz.Bu Google Adsense reklamlarına tıklamalar geldikçe tıklama başı kazanç ve gösterim başı kazanç alarak adsense ile para kazanabilirsiniz.

Adsense Nedir ? Nasıl Para Kazandırır ?
Ortalama Puan : 5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz