Ana Sayfa Nedir Backlink Nedir ?

Backlink Nedir ?

12
0

Backlink Nedir

Backlink nedir sorusuna : bir sitenin başka siteden almış olduğu bağlantıları açıklayan bir terimdir. Bu bağlantılar diğer adıyla linkler direk sitenin adına yapıldığı gibi ayrıca kelime öbeğine de verilebilir ve backlink nedir sorusuna verilen en açıklayıcı tanımlamalardan biri de internet sitesine bir anahtar kelime üzerinden verilen link çıkışı olarak söylenebilir.

Backlink Neden Önemlidir?

Backlink sitenizin mevzubahis anahtar kelimede bir diğer site tarafından referans edildiğini göz önüne alırsak Google ve diğer arama motorlarına yansıtmaya yarayan bir çalışma olduğu için oldukça stratejiktir. Backlink’in Çalışması yapılması arama motorlarında yükselmenizi sağlayan en kritik parametredir. Bunun sonucunda insanların arama motorlarında aradıkları kelimeler sonucunda sizin sitenizin karşılarına çıkması daha kolay bir hale gelir. Fakat backlinkler olmadığında siteniz insanların karşısına ön sayfalara çıkmada zorluk gösterir ve Seo taktiğiniz de başarısız olmuş olur. Başarılı bir arama motoru stratejisi yani seo için backlinkler çok gereklidir ve backlink nedir düşüncesi ise gerekli açıklamalarla daha iyi bir çözüm gösterecektir.

Link Yapısı Nedir ?

Dofollow Link
Dofollow link başka bir siteden sizin sitenize verilen ve o sitenin size referans “Kardeş site ” olduğunu gösteren bağlantılardır. Farklı bir site size dofollow link veriyorsa o site size seo kalitesi ile destek veriyor demektir, kısaca siz o sitenin kalitesinden Ve hittin’den yararlanırsınız.

Nofollow Link
Nofollow ise dofollowun tam tersine,size nofollow link veren site size seo kalitesi bakımından garantör olmaz kısaca siz o sitenin kalitesinden yararlanamazsınız. Fakat etkisini azda olsa görürsünüz ondan şüpheniz olmasın.

Baclink Çeşitleri Nelerdir ?

Makale Backlink
Profil Backlink
Wiki Backlink
Blog Backlink
Tanıtım Yazısı
Sosyal imleme
Footer Link
Dizin Backlink
İwebtool Backlink
Firma Rehberi Backlink
Edu Gov Backlink
PDF Backlink
Forum Tanıtım Backlink
Sözlük Tanıtım Backlink
Sosyal yer imleri
Yorum Backlink
Video Backlink

Baclink Nasıl Kullanılmalıdır?

Backlinkin çalışmalarında özenilmesi gereken kritik unsurlar vardır. Örneğin; ilgililik oranı bu unsurlardan biridir. Eğer sitenize backlinki veren başka siteler sizin sitenizin hizmet konusu ile ilgili değiller ise bu durumda aldığınız backlinkin kalitesi ve verimi azalacaktır. Düşük kaliteli çok sayıda backlink olması ise sitenizin arama motorları tarafından engelli veya cezalı hale gelmesine sebep verecektir. Çok iyi ve kaliteli backlinklere sahip olmanız ve profesyonel bir Seo firması ile çalışmanız lazımdır. Bir de backlinkleri kullanırken farklı IP’lere sahip sitelerden bu linklerin gelmesi gereklidir.

Başka bir şekilde yine aynı IP’lerden linklerin alındığı anlaşıldığında ise google backlink checker özellikle link gelmesi için çaba gösterdiğiniz fark edecek ve yine cezalı duruma düşebilirsiniz ki bu zaman backlink ne demek sorusuyla tüm bu çalışmaların gerekliliklerini öğrenebilirsiniz. Elinizden geldiğince işinizle veya sitenizle ilgili backlinkleri almalısınız. Bir de Page rank değeri yüksek olan kaliteli forumlarda ya da bloglarda yazılar yazarak bu sitelerden bu şekilde ücretsiz olarak backlinkler alma olanağız vardır . Sosyal paylaşım sitelerden backlinkleri almak ise çok önemli ve avantajlı bir seçim olacaktır ve Seo çalışmanıza büyük katkı sağlayacaktır.Ayrıca yakın bir zaman içerisinde sitemizde backlink list leri paylaşacağız

Backlink Nedir ?
Ortalama Puan : 5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz