Ana Sayfa Sigorta Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

34
0

Bildiğimiz üzere gelir belgesi olmadan kredi çekmek neredeyse imkansız. Bu sebeple ev hanımları kredi çekemiyorlar. Gelir belgesi olmaksızın kredi verilen bazı istisnai durumlar da mevcut. Ancak bu durumlarda kredi verecek olan bankalar da genellikle kredi puanı ve SGK kontrolünü yapmayı ihmal etmiyorlar. Yani kredi almak isteyen ev hanımları da kredi puanı ve sigorta incelemesine alınıyor.

Gelir belgesi gösteremeyen ev hanımlarına kredi veren bankalar üzerine yaptığımız incelemede farklı uygulanan faiz oranları ve prosedürler sebebiyle size kredi çekmeden önce bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz.  Çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar ve kredi almanızı kolaylaştıracak bazı hususları sizin için derledik. Bu Hususları yazımızından devamında okuyabilirsiniz.

Çalışmayan Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi ?

Tabii ki herkes gibi ev hanımlarıda kredi çekebilir.Ancak eğer hiçbir hazırlık yapmadan ve gerekli şartları sağlamadan doğrudan bankaya kredi başvurusu yaparsanız kredi alamazsınız.Kredi başvurusu yapmadan önce birkaç konuda bilgi sahibi olmalı ve bazı şartları yerine getirmelisiniz.

Bir maaşınız olmasa bile yani çalışmayan birisi olsanız bile bankadan kredi alabilirsiniz.Bankalar bazı herkes gibi ev hanımlarınında zaman zaman paraya ihtiyacı olabileceğini bildiği için bazı zamanlarda ev hanımlarına kredi kampanyaları yapmaktadır. Bu kredi kampanyalarında sıradan kişilere göre çok daha kolay şartlar ile kredi vermektedir.

Eğer bir ek geliriniz var ise bu kredi çekmenize çok büyük artı sağlayacak bir faktördür.Bu kira geliri olabilir veya internetten ek kazanç yada alternatif bir şekilde her ay banka hesabınıza düzenli gelen bir ödeme olabilir. Bankalar düzenli olarak gelen bu ödemeleri her ay gelecekmiş gibi görüp bu paralarla kredinizin taksitlerini ödeyeceğinizi düşündüğü için ev hanımlarına kredi verebilir.

Ev hanımlarının kredi alabilmesini kolaylaştıracak bir diğer husus da gayrimenkul gelirleri. Eğer üzerinize kayıtlı gayrimenkullerden kira alıyorsanız bankalar bu kira geliri karşılığı kredi alma talebinizi onaylayacaktır. Bu işlem içinde üzerinize tapulu gayrimenkulleri ve kira gelirini bankaya bildirdiğiniz zaman krediniz o  tutarlar oranında onaylanacaktır.

Bir diğer yol ise düzenli ödediğiniz faturalardır.Telefon faturalarınızı ve adınıza kayıtlı olan faturaları düzenli bir şekilde öderseniz kredi puanınız yükselmiş olur bu sayede bankalar sizi pozitif bir potansiyel müşteri görerek size kredi verebilir.Hatta eğer kredi puanınız yüksek ise 25.000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz.

Ev hanımlarının kredi almasına katkı sağlayacak bir diğer yol ise kredi kartı kullanımıdır.Düzenli kredi kartı harcamaları yapıyorsanız ve kredi kartı borçlarınızı vaktinde ödüyorsanız kkb puanınız yükselmiş demektir.Bankalar için çok önemli bir nitelik olan kredi kartı kullanımı ev hanımlarının yüksek miktarlarda kredi kullanmasına yardımcı olacak etkinliklerden biridir.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alır ?

Kredi ihtiyacı duyan ve acil para ihtiyacı olan ev hanımları maaş bodrosu ve gelir belgesi göstermeksizin kredi çekebilmek için bazı yollar izlemeli. Ev hanımlarına kredi veren bankalar bu durumlarda bazı koşulları ön plana sokuyor. Bazı durumlarda da öncelik tanıyor. Bunlardan biri de girişimci kadınları desteklemek adına yapılıyor. Ev hanımlarına çalışma hayatına katılabilmeleri adına girişimcilik kredileri veriliyor.  Eğer bir girişim için kredi çekme ihtiyacı duyuyorsanız bu sebeple işiniz daha kolay.

Bazı bankaların çalışmayan ev hanımlarına kredi projeleri genelde  girişimci kredileri olarak hazırlanıyor. Siz de planınız çerçevesinde ihtiyaç duyduğunuz parayı alabilmek için bankalara başvurabilirsiniz. Bankalar sizin hakkınızda yaptıkları incelemeler sonucu ne kadar kredi kullanabileceğinizi size bildirecektir. Bunun dışında gelişen teknolojiyle birlikte bir çok banka artık bu işlemi cep telefonuyla yapmakta. Yani kredi çekmek iki parmağınızın arasında. Yeterki istenilenleri yerine getirin. Adınıza kaç para kredi çıkacağını öğrenmek  için yapmanız gereken çok basit. Adınıza kayıtlı bir telefondan bankalara sms attığınızda kredi puanınız baz alınarak alabileceğiniz miktarlar size en kısa sürede bankalar tarafından iletiliyor.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri ?

Yukarıdaki şartları ve belirttiğimiz yetkinliklere sahip olduğunuz takdirde birçok banka size kredi vermek için hazırda bekliyor olacaktır.Çünkü zaten ev hanımlarına kredi verme şartları kolay iken size anlattığımız ipuçlarını uyguladığınızda bankalar adeta size kredi vermek için can atıyor olacaktır.Hatta siz kredi başvurus yapmadan bile bankalar size krediniz hazır diye mesaj atabilir.

Ev hanımlarına kolay kredi veren bankaların listesi aşağıdaki gibidir.Bu bankaların hem faiz oranları diğer bankalara göre daha düşüktür hemde kredi alma şansınzı kat ve kat daha fazladır.

BANKA   KEFİL İSTİYOR MU   Faiz Oranı
ENPARA  İstemiyor, SGK Şart Değil 1.15
Ziraat Bankası  İstemiyor, SGK Gerekli 1.20
TEB BANKASI  İstemiyor, SGK Gerekli 1.20
Akbank  İstemiyor, SGK Gerekli 1.18
Garanti Bankası  İstiyor, SGK Gerekli 1.22

 

Yukarıdaki bankalara başvuru yaparsanız kolay bir şekilde kredi alabilirsiniz.Size tavsiyemiz ilk kredi başvurunuzu 5.000 tl ve altında yapmanızdır.Onaylandıktan 1 ay kadar sonra biraz daha yüksek seviyelerde kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
Ortalama Puan : 5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz