Ana Sayfa Sigorta İşsizlere Kredi Veren Bankalar

İşsizlere Kredi Veren Bankalar

16
0
gelir belgesiz kredi

Kredi alabilmeniz için bankaların sizden beklediği ilk şey gelir belgesi. Bu sebeple gelir belgesi gösteremeyenler için kredi alma süreleri sancılı. İşsizlere kredi bankaları çoğu banka için neredeyse imkansız bir durum. Bankalar kredi notu yüksek dahi olsa gelir belgesi bildirmeyen kişileri teminatsız gördüklerini için onay vermiyor. Ancak bu hiç bir umut olmadığı anlamına gelmiyor. İşsizlere kredi veren bankalar ve gelir belgesi gösteremeyenler için kredi almanın yollarını yazının devamında bulabilirsiniz.

Hiç bir geliri olmadan kredi almanın birbirinden farklı yolları var. Bunlardan ilki ev kadınları için hazırlanan girişimci destek kredileri.

Ev Kadınlarına Kredi Veren Bankalar

Bankalar kredi işlemlerini çeşitli kategorilere ayırır. Siz de ihtiyacınız dahilinde yaptığınız başvurularla aslında bu kategorilerden birine dahil olur, o şartlar üzerinden değerlendirilirsiniz. En başında bahsettiğimiz gibi gelir belgesi gösteremeyen işsizlere kredi alma yollarından biri de bu kategori ayrımı sayesinde gerçekleşiyor. Ev hanımlarına da bu konuda biraz öncelik tanınmış durumda. Şöyle ki geliri olmayan ev kadınları, yasada işsiz olarak gözükenler, üretime ve girişimciliğe destek olma adına kredi alabiliyorlar. Bunun için bankaların girişimci kredilerine bakıp kendi şartlarınıza en uygun olanı seçmelisiniz.

Ev hanımlar kredi çekme işlemlerini çoğunlukla bu yolla hallederken, gelir belgesi gösteremeyenler için kredi almanın bir diğer yolu da gayrimenkul ipoteği.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Nedir?

İpotekli ihtiyaç kredisi, üzerinize tapulu bulunan herhangi bir gayrimenkulü bankaya talep ettiğiniz miktar karşısında ipotek etmeniz üzerine verilen kredidir. Çalışmayanlar için bir diğer kredi çekme yolu olan ipotekli ihtiyaç kredisi için gereken sadece çekeceğiniz miktara denk bir gayrimenkul tapusunun adınıza kayıtlı olması. Bankaların enflasyon ile birlikte sürekli değişen rakamlarla hizmet verdiğini hatırlarsak, ipotekli ihtiyaç kredilerini sürekli takip etmenizi öneriyoruz.

İnternet Üzerinden Gelir Belgesiz Kredi

Çalışmayanların bir diğer kredi alma yöntemi de işlemlerini internet üzerinden yapmaları.

Bankaların gelişen teknolojiye ayak uydurmasıyla birlikte kredi almak artık bir mesaj atmak kadar yakınınızda. Hem de bunların çoğu  gelir belgesiz kredi. Gelir belgesi göstermeksizin kredi alabilmek için siz de bu mesaj yolunu seçebilirsiniz. Bu yolla alacağınız kredileri genellikle kredi puanınız üzerinden değerlendiren bankalar kredi puanı yüksek olanlar için genellikle bu talepleri onaylıyor. Ancak şöyle bir durum var ki kısa mesajla alacağınız gelir belgesiz kredi genellikle ufak miktarlarda krediler için geçerli.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Çalışmayanlar için özel oranlarla hazırlanmış bu krediler faiz oranları diğer kredilere göre daha düşüktür.Ancak tabiki teminatınız olmadığı için ve sabit bir kazancınız olmadığı için bankalar size düşük miktarlarda kredi vereceklerdir.

Aşağıda bu bankaların isimlerini  ve vade sayılarını görebilirsiniz.

Banka Vade Sayısı
Enpara 60 Ay
İşbankası 48 Ay
Yapı Kredi 48 Ay
Yazıyı Puanla :

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz