Ana Sayfa Sigorta Kredi Notu Nasıl Yükseltilir ? – KKB Yükseltme Teknikleri

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir ? – KKB Yükseltme Teknikleri

61
0

Bankalar, bireylerin ihtiyacına göre çeşitli imkânlar sağlıyor. Yetersiz alım gücü insanları kredi kartı kullanmaya yönlendiriyor. Ancak, kredi kartlarının bilinçsizce kullanılması bireyin alım gücünü daha da zayıflatabiliyor ve buda kredi notunuzu düşürüyor. Bu yıl açıklanan verilere göre 6 buçuk milyar borç, takibe düştü. Kart borcunu ödemeyenlerin sayısı ise 2 milyon 485.

Bu kişiler kısa vadede olmasada uzun vadede büyük zararlar görecektir.Mesela yeniden kredi veya kredi kartı başvurusunda bulunduklarında başvurunuz muhtemelen olumsuz sonuçlanacaktır.Bu kişilerin en kısa zamanda kredi notu yükseltme tekniklerini uygulaması ve kkb puanlarını arttırmaları gerekmektedir.

Kredi notunun yükselmesi zaman alır. Bu süre, kredi geçmişine göre ayları hatta yılları bulabilir. Kara listedekilerin ise borcunu ödedikten ancak 5 yıl sonra kredi sicili düzeliyor. Üstelik bu yılların ardından bir de kredi notunu yükseltmeleri gerek. Bu yüzden sabırlı olmakta fayda var. Kredi kartı kullanan ve bankalarla sık sık iş birliği yapan, bu sürede borçlarının tümünü düzenli ödeyen kişinin kredi notu yükseltme işlemi gerçekleşir.

Kredi Puanı Yükseltme Teknikleri

Kredi kartı borcunu ödemede güçlük çeken kişi borç yapılandırma, borç kapatma kredisi hizmetlerinden yararlanabilir. Kredi kartı alınamıyorsa, bir banka hesabı açtırmak ve o hesaba sürekli para yatırıp çekmek kredi notunu yükseltir. Birkaç ay sonra ise düşük limitli bir kredi kartı alıp her dönemde borçlarının tamamını ödemek işe yarar. O hâlde borçları ödenen kredi kartının kapatılmaması gerekir. Kredi kartları kapatıldığında kredi puanı olumsuz etkilenir.

Kredi kartı alamayanlar bütçesine uygun bir limite göre bankaya belli bir miktar yatırarak bloke teminatlı kredi kartı alabilir. Böylece kişi, kredi kartı ile hem alışveriş yapabilir hem de kredi notunu yükseltebilir. Yanı sıra, kişi dikkatli harcamalar yapar.

Kredi Notu Hesapların Aktifleşmesi İle Yükselir

Dönem borcunun tamamının ve geçmiş dönemdeki borçlarının tamamının ödenmesi, kredi kartından yapılacak otomatik ödeme talimatları kredi notunu yükseltir. Hatta dönem borcunun tamamından fazla yatırılması olumlu etkiyi gösterecek.

Kredi notunu yükseltmek isteyen kişinin akrabaların bankalardan kişi adına ek kart talep etmesi, banka hakkında olumlu bir imaj çizer böylece o kişinin kredi notu yükselir.

Bankalardan kısa vadeli ve düşük miktarda kredi çekip taksitlerin zamanında ödenmesi, limit yükseltme talepleri de işe yarar.

Bazı markaların sunduğu kontratlı alışveriş fırsatlarını (Turkcell’in Financell kredisi, Vodafone Cihaz Kampanyası gibi) kullanılarak kredi puanı yükseltilebilir.

Kredi kartı borcunun kart limitinin yaklaşık %30’undan fazla olmaması gerekiyor. Diğer bir deyişle kredi kartı borcunu kart limitinin yarısından az tutmak da kredi puanını yükseltir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir ? – KKB Yükseltme Teknikleri
Ortalama Puan : 5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz