İnsanlar hayatlarının belirli dönemlerinde para sıkıntısı yaşarlar. Anlık ihtiyaçlar, evlilik ya da ev almak için. Ancak artık öğrenciler de eğitim hayatlarını idame ettirebilmek için kredi ihtiyacı duymaya başladı. Acil ödemeler, yurt paraları öğrenci ekonomisini sarsınca, krediler öğrenciler için de bir çıkış yolu oldu. Ancak öğrenim hayatı devam ederken sigortalı bir işte çalışanlar dışında, çalışmayan öğrenciye kredi veren banka bulmak biraz daha zor.

Gelir belgesi gösteremiyor olmaları çalışmayan öğrencilere kredi almayı zorlaştırıyor. Ancak bu imkansız demek değil. Üstelik bazı bankalar bunun için masraf bile almıyor. Bankaların öğrenciye kredi verme koşullarını sizin için biraraya getirdik.

Eğitim Kredisi Nedir?

Eğitim kredisi çoğu bankanın eğitim öğretim hayatını desteklemek adına oluşturdukları projedir. Öğrenciye kredi veren bankalar verdikleri kredilerin ismini eğitim kredisi olarak adlandırmaktadır.Bu kredi projesi kapsamında her yıl enflasyon oranlarına göre yeniden düzenlenmiş bir takım kampanyalar sunarlar. Bu eğitim kredisi kampanyaları üniversite öğrencilerinin eğitim hayatları boyunca vadelenebilen olanaklarla sunulur. Bu olanakların bazı bankalar bu işlemler sırasında hiçbir masraf almazken, bir çok banka eğitim kredisi ihtiyacı için faiz oranını diğer oranlardan daha düşük tutar. Eğitim ve öğretimi desteklemek adına hazırlanan bu kampanyalar için bankaların güncel internet sitelerini takip edebilir ya da çağrı merkezi telefon numaralarından bilgi alabilirsiniz.

Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Eğitim süresince kullanabileceğiniz kredilerden biride eğitim kredisidir.Eğitim kredisi alarak ihtiyacınız olan harcamalarınızı kolayca yapabilirsiniz.Üstelik bu kredinin faiz oranları diğer faizlerden krediler ile kıyaslandığında daha düşük faiz oranları ödersiniz.

Bankalar Kredi Miktarı Faiz Oranı
Akbank 10.000 TL 1.9
Finansbank 5.000 TL 1.95
Ziraat 25.000 TL 1.88
Yapı Kredi 4.000 TL 1.93
Garanti 5.000 TL 1.94

Gelir Belgesiz Kredi

Öğrenciye sağlanan kredi olanaklarından bir diğeri de gelir belgesiz kredi veren bankalar. Bazı bankalar çok büyük olmayan miktarlar için geçerli kampanya krediler sunmakta. Bu kampanya kredilerin çoğu gelir belgesi göstermenizi istemeyen ihtiyaç kredilerinden oluşuyor. Hatta öyle ki bu kredileri artık bir cevap telefonu kısa mesajı ile bile başvurabiliyorsunuz.

Gelir Belgesiz kredi olanakları öğrencilerin de işine yarar bir konu. Zira ders yoğunluklarından dolayı çalışamayan ama para ihtiyacı olan öğrenciler için bu bir yol. Gelir belgesiz kredi alabilmek için yapmanız gereken banka kampanyalarını takip etmek. Bu kredi bankalara gönderdiniz sms sonucunda incelenen kimlik numaranız ve geçmişe dönük kredi kartı kullanımlarınız üzerinden hesaplanan kredi puanınızla onay alacaktır. Eğer yüksek bir kredi puanına sahipseniz, gelir belgesiz krediyi maaş bordrosu göstermeksizin alabilirsiniz.

 

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar
Ortalama Puan : 5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz