Ana Sayfa Sigorta Senetle Para Veren Kuyumcular

Senetle Para Veren Kuyumcular

25
0

Acil para ihtiyacı duyan ve kredi çekemeyen bir çok kişi senetle para alma yolunu seçiyor. Bankaların kredi puanı ya da sigorta gibi kriterlerini yerine getirmeyen ihtiyaç sahipleri senetle para veren yerleri araştırıyor. Bu yerlerin başında da senetle para veren kuyumcular geliyor. Hızlı para ihtiyaci için birincil çözüm olarak söz edilen kuyumcular

Yapılan işlem aslında yasa dışı değil. Kuyumcular bu işlemi altın alışverişi üzerinden gerçekleştiriyor.Senetle para veren kişiler genellikle bunu birşey satıp taksitlendirme yapmış gibi gösterir.Senetle para veren tefecilerde bu işlemi kullanmaktadır.İşlem her ne kadar iyi ve güvenilir bir seçenek olmasada acil para ihtiyacı olan kişiler bankadan kredi alamayınca bazen bu yöntemi tercih edebiliyor.

İşlem oldukça kolay. Kuyumcular altın alıp, geri sattığınızı gösteren bir yol izliyor. Böylece para alma işleminiz gerçekleştiriliyor. Acil para ihtiyacı olanlar için senetle para veren kuyumcular hızlı ve güvenli para sağlaması sebebiyle oldukça önem taşıyor.

 Senetle para veren kuyumcular konusunda dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Elbetteki bu işlemi her kuyumcu yapmıyor. Bu işlemi yapabilmek için önce küçük bir araştırma yapmanız gerekiyor.

Senetle Para Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bu konuda birincil öncelik doğru adresi bulmak. İşlemi güvenle yapabilmek için, senetle paran veren kuyumcular içinde güvenilir bir adres bulmak önemli. Zira bu işlemin ilk aşaması karşılıklı güvene dayanıyor. Acil para ihtiyacı için verilen acil kararlar durumu daha kötü bir hale sokabiliyor. O yüzden senetle para alırken dikkat edilmesi gereken hususlar  sizin için hazırlandı.

Senetle para alırken, senetleri imzalama aşaması oldukça önemli.  Değişikliklere olanak vermemek adına i mutlaka tek renk kalem kullanın. Senet üzerine yazılanları kendi el yazınızla yazmaya gayret gösterin. Bu süreç içerisinde size uzatılan hiç bir boş kağıda imza atmayın. Boş kağıtlara atılan imzalar oldukça sıkıntılı durumlar doğurabilir. Yazılan meblağ hem rakam hem de yazıyla yazılmalıdır. Bu senetle para alırken dikkat edilmesi gereken hususlar içinde önemlisi. Böylelikle değişiklik yapılması zorlaşır.  Yazılan rakamları  sonları da  kapatma işaretiyle ya da parafla  kapatılmalıdır.  Ödediğiniz senetleri alırken de ödenen bedele denk senedi geri almayı asla ihmal etmemelisiniz. Aksi takdirde sonrası için bir takım sıkıntılı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Karşı tarafa parayı ödediğinizi ispatlayamaz ve o senet bedelini tekrar ödemek durumunda kalabilirsiniz.

 

Senetle Para Veren Kuyumcular
Ortalama Puan : 5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz